Trzecia Droga odsłania karty w regionie pilskim

23.08.2023   Autor: Redakcja
1054---335
Trzecia Droga, czyli mariaż Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polski 2050 Szymona Hołowni, odsłania wyborcze karty. Potwierdziły się nasze doniesienia o jedynce oraz dwójce na listach wyborczych tego ugrupowania. 

Jedynką w okręgu pilskim do Sejmu będzie poseł ludowców Krzysztof Paszyk. - Przedstawicielem Polskiego Stronnictwa Ludowego na tej liście będzie również radny sejmiku województwa wielkopolskiego i wiceprzewodniczący sejmiku pan Jarosław Maciejewski. Przedstawicielem Polski 2050 na liście Trzeciej Drogi będzie pan Adam Luboński - powiedział poseł ludowców przed naszymi kamerami. 

Kilka dni później to co było do przewidzenia stało się faktem. W mediach społecznościowych start z drugiego miejsca na liście ogłosił obecny wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Adam Luboński. Jest on również przewodniczącym pilskiego Koła Polski 2050 i sekretarzem regionu. 

Gdyby wybory odbywały się w ostatnią niedzielę, opozycja przejęłaby władzę. Wszystko za sprawą drastycznego spadku notowań Konfederacji. Tak przynajmniej wynika z badań United Surveys przeprowadzonego dla wp.pl oraz IBRiS na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu. W tym pierwszym wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34,5%. Druga Koalicja Obywatelska ma 31,2%. Trzecia Droga (9,0%) wyprzedziła Konfederację (7,8%). Do Sejmu wchodzi również Lewica z poparciem na poziomie 7,1%. Z kolei wg badania IBRiS PiS zgarnia 32,4% głosów, Platforma 30,6%, Konfederacja 11,8%, Trzecia Droga 9,0%, a Lewica 7,7%. W obu badaniach znacząco wzrosła liczba osób, która nie wie na kogo odda swój głos. 

fot. facebook Krzysztof Paszyk, facebook Adam Luboński

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group