„Piła wita równość” – III Marsz Równości w Pile

21.08.2023   Autor: Redakcja
985---708
„Piła wita równość” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 26 sierpnia, ulicami Piły przemaszerują osoby LGBTQ+ i ich sojusznicy. Trzeci marsz równości wyruszy, tradycyjnie, z pilskiej Wyspy o godzinie 15 i zakończy się również na Wyspie około godziny 17.

Organizatorzy zapraszają pilan już na godzinę 12:30 w okolice sceny, gdzie odbędzie się piknik.

– Na pikniku planujemy dyskusję z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Szczególnie ciekawie zapowiada się rozmowa z rodzicami osób LGBTQ+ ze stowarzyszenia My Rodzice oraz panel rozmów o transpłciowości. O kolorową, taneczną i radosną atmosferę marszu zadba czołówka polskich drag queens – zapowiada w imieniu organizatorów Kamil Bocian.

Wydarzenie, podobnie jak jego poprzednie edycje, ma na celu promowanie równouprawnienia, akceptacji oraz wsparcie dla społeczności LGBT+.

Inicjatywa ma podkreślić znaczenie tolerancji i miłości bez względu na tożsamość płciową i orientację, a także zamanifestować poparcie dla równości małżeńskiej, związków partnerskich, czy dla zmiany przepisów w procedurze korekty płci. Organizatorzy deklarują, że nie ograniczają się jednak wyłącznie do tych zagadnień. Równość rozumieją szerzej, dlatego chcą walczyć ze wszelkimi przejawami dyskryminacji – np. ze względu na płeć, pochodzenie czy niepełnosprawności.
 
– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły i okolic do udziału w naszym wydarzeniu – mówią organizatorzy marszu równości w Pile i dodają – Zapewniamy świetną, bezpieczną atmosferę w duchu solidarności, miłości i równości.
Inicjatywę można też wesprzeć finansowo.Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/radveu

III Marsz Równości w Pile objął patronatem prezydent Piły Piotr Głowski.
 
Źródło i zdjęcia: organizatorzy pilskiego marszu równości

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group