Kolejna szansa na przebudowę stadionu przy Bydgoskiej. Czy tym razem się uda?

17.08.2023   Autor: Jakub Sierakowski
517---522
Kolejna już szansa na przebudowę stadionu przy ul. Bydgoskiej w Pile. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił trzeci przetarg na wykonanie drugiego etapu przebudowy. Poprzednie dwa zakończyły się fiaskiem.

Otwarcie ofert i rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić za miesiąc – w drugiej połowie września. Ten etap obejmuje przebudowę trybun (wliczając w to sektor gości), instalację nowego oświetlenia oraz wymianę instalacji energetycznych i wodno-kanalizacyjnych.
To kolejna przymiarka MOSiR-u do przetargu. Pierwsza miała miejsce rok temu. Wtedy wpłynęła jedna oferta, która dwukrotnie przekraczała zaplanowane koszty modernizacji obiektu. Później pojawił się kolejny kłopot. Możliwość utraty przyznanego 20-milionowego dofinansowania z Polskiego Ładu z powodu braku rozpoczęcia prac. Gdy to udało się załatwić nie udał się kolejny przetarg ogłoszony już w tym roku. Najniższa oferta przekraczała możliwości MOSiR-u o niecałe 10 milionów złotych. Powstał zatem pomysł, aby podzielić prace remontowe na etapy. Ma to spowodować obniżenie kosztów.

Czy tym razem się uda? Przekonamy się w drugiej połowie września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group