Pogoń Łobżenica i KP Piła z awansem do wyższych lig

01.07.2023   Autor: Mateusz Manthai
1134---1350
W środę dwie piłkarskie drużyny z regionu wywalczyły awanse do wyższych lig. W przyszłym sezonie Pogoń Łobżenica zagra w IV, a Klub Piłkarski Piła w V lidze. Zespoły wygrały swoje mecze barażowe.  
 
Pogoń Łobżenica po półfinałowym zwycięstwie z GKS Dopiewo na decydujący mecz pojechała do Międzychodu na spotkanie z miejscową Wartą. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził strzałem głową Zbigniew Barańczyk. Po przerwie bramka Wojciecha Węgrzyna i dwa trafienia dla gospodarzy. Losy meczu wyjaśniły się dopiero w 77 minucie. Z rzutu karnego wyrównał Rafał Kubacki. Później dwa gole Jana Bruskiego ustaliły końcowy wynik spotkania. Żółto-czerwoni wygrali 5 do 3 i awansowali do IV ligi.  

 
- Mentalnie to było trudne spotkanie, bo dwa razy zagrać na tak wysokiej koncentracji mecz w ciągu trzech dni jest po prostu trudne. Nie tylko takie zespoły jak Łobżenica się o tym przekonały. Przeciwnik grał o wszystko, co prawda my też graliśmy o wszystko. I radość wielka - mówi Adam Ziółkowskitrener Pogoni Łobżenica.
 
Z kolei na stadionie przy ulicy Żeromskiego w Pile, przy dopingu blisko tysiąca zgromadzonych na trybunach kibiców, swój rewanżowy mecz o awans do V ligi rozgrywał Klub Piłkarski Piła. W pierwszym meczu pilanie pokonali KP Słupia 2 do 1. Teraz trzeba było postawić kropkę nad “i”.  
 
- Dobrze weszliśmy w mecz. Obiliśmy słupek i poprzeczkę przeciwnikowi. Mieliśmy sytuacje. Fajnie rozgrywaliśmy piłkę, nie baliśmy się tego. Dominowaliśmy. Efektem tego były dwie bramki. Prowadziliśmy 2:0 - przypomina Paweł Nawrocki, trener KP Piła.
 
Wszystko po bramkach Kacpra Zielińskiego i Dawida Dzikowicza.  Jednak pod koniec pierwszej połowy zrobiło się nerwowo.  Goście w ciągu 3 minut wyrównali stan meczu. Po przerwie inicjatywa należała już tylko do pilan. Kolejne dwa trafienia Zielińskiego i Dzikowicza dały awans drużynie czarno-czerwonych. Po ostatnim gwizdku sędziego wznieśli okazały puchar i rozpoczęli fetę z okazji awansu.  

Mamy rozwój naszych klubów ze strefy pilskiej. Dzisiaj same awanse naszych klubów - mówi Adam Luboński, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Sezon 2023/2024 rozpocznie się już w weekend 5-6 sierpnia. Wtedy swój pierwszy mecz po kilku latach przerwy w IV lidze rozegra Pogoń Łobżenica. Klub Piłkarski Piła swoje zmagania w V lidze rozpocznie natomiast tydzień później.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group