100 tysięcy złotych na budżet obywatelski w Czarnkowie

04.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
929---436
Rusza piąta edycja czarnkowskiego budżetu obywatelskiego. Tradycyjnie do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych. Mieszkańcy miasta mogą już zgłaszać swoje propozycje.

Budżet obywatelski to dobra okazja do sprawdzenia czego brakuje w mieście. W poprzednich latach w ten sposób miasto zrealizowało kilka inwestycji m.in. skatepark, tężnię solankową czy strefę rekreacji dla mieszkańców. Teraz czarnkowianie mają już kolejne pomysły.  


- Zrobić coś z tym placem, bo to jest brzydka wizytówka dla Czarnkowa Porządek w mieście. Chodzi o tego typu rzeczy jak przede wszystkim kosze. Jest stanowczo za mało tych koszy.  Nad rzeką jakieś fajne kawiarenki, żeby posiedzieć, wypić kawę - mówili mieszkańcy Czarnkowa.  

 Jak mówią mieszkańcy Czarnkowa, każda inicjatywa jest cenna. Ostatecznie wygra tylko jeden pomysł. Każdy projekt musi być poparty co najmniej dziesięcioma podpisami mieszkańców. Dopiero wtedy będzie mógł zostać zgłoszony do plebiscytu.
- Głosowanie odbywać się będzie za pomocą specjalnie dedykowanej platformy internetowej. Cały czerwiec to czas na zgłaszanie projektów, które muszą być zgodne z naszymi wytycznymi - powiedziała Beata Rybeńska, Urząd Miejski w Czarnkowie.

Inwestycja musi być zgodna z miejscowym planem zagospodarowania i być zlokalizowana na działce należącej do miasta. W sierpniu nadesłane projekty przeanalizuje specjalna komisja. Natomiast we wrześniu rozpocznie się internetowe głosowanie.      

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group