Grupowe zwolnienia w Signify!

03.04.2023   Autor: Redakcja
1802---724
Nawet 370 osób obejmą zwolnienia grupowe w Signify. Zawiadomienie o zwolnieniach wpłynęło do urzędu pracy w Pile 31 marca.

Zgodnie z art. 2 Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, Signify przekazał informację o planowanych zwolnieniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. Okres przewidywanych zwolnień to czas od kwietnia do końca września.

– W tej chwili trwają negocjacje ze związkami zawodowymi. 31 marca odbyło się spotkanie, na którym ustaliliśmy ogólne zasady działania. Na pewno będziemy ściśle współpracować z Signify. Musimy się dowiedzieć, w jakich okresach wypowiedzenia będą zwalniani pracownicy. Musimy poznać ich kwalifikacje – powiedziała nam Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

Urząd pracy wystąpi też do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o dodatkowe środki na aktywizację zawodową zwalnianych pracowników.

– Zrobimy wszystko co możliwe, by pomóc osobom zwalnianym. Na terenie Siginfy będzie punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym dyżurować będzie pracownik urzędu pracy. Planujemy też spotkania z pracownikami, w trakcie których będą mogli dowiedzieć się o możliwościach aktywizacji zawodowej i o procedurze rejestracji w urzędzie pracy. Zrobimy także rozpoznanie wśród pracodawców w kwestii możliwości zatrudnienia przez nich zwalnianych przez Signify pracowników – zapowiada dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

Największą grupę stanowią pracownicy produkcji, ale zwolnienia obejmą też kierowników średniego i wyższego szczebla zarządzania.

Zapytana o przyczyny zwolnień, Małgorzata Dobosz, dyrektorka Komunikacji i Marketingu Signify Europa Wschodnia odpowiada – Signify kontynuuje proces zmian technologicznych, dostosowanych do zapotrzebowania rynkowego i mających na celu przejście z produktów konwencjonalnych na energooszczędne produkty i systemy oświetleniowe LED oraz usługi. Elementem tej zmiany jest transformacja naszych zakładów produkcyjnych tak, by odpowiadały dzisiejszym i przyszłym potrzebom rynkowym. Podczas gdy rozwój innowacyjnych źródeł światła LED rekompensuje spadki sprzedaży konwencjonalnych produktów, to spada zapotrzebowanie na wiele stanowisk na liniach produkcyjnych tradycyjnego oświetlenia.
Signify deklaruje, że będzie działać w sposób transparentny i otwarty wobec pracowników, związków zawodowych oraz innych zainteresowanych stron.

– Jako Signify rozumiemy wpływ zwolnień na naszych pracowników, ich rodziny i lokalną społeczność, dlatego będziemy wspierać wszystkich pracowników podczas tej zmiany – zapowiada Małgorzata Dobosz. I dodaje – Rozpoczęliśmy konsultacje ze związkami zawodowymi. Wszystkim pracownikom objętym zmianą zaproponujemy rozwiązanie stosunku pracy w trybie porozumienia stron oraz pakiety odprawowe, a także profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy realizowane na zlecenie Signify przez specjalistyczną firmę zewnętrzną.

Signify szacuje, że liczba likwidowanych stanowisk nie przekroczy 370, co stanowi 12% obecnej załogi. Zmiany będą dotyczyły pracowników produkcyjnych jak i umysłowych, głównie w zakładzie produkującym źródła oświetlenia tradycyjnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group