Święto siatkówki w Pile

30.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
1273---351
Od piątku do niedzieli w Pile trwać będzie święto siatkówki. Klub Siatkarski Piła rozpocznie decydującą batalię w turnieju półfinałowym o awans do 1. Ligi Siatkówki Kobiet. Transmisję ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja ASTA.

Siatkarki KS Piła fazę zasadniczą rozgrywek II ligi przeszły jak burza. W ostatnim meczu pewnie pokonały Libero Aleksandrów Łódzki, choć awans do turnieju półfinałowego miały zapewniony już wcześniej. I właśnie w tym momencie do pracy zabrali się pilscy działacze, którzy wystąpili do Polskiego Związku Piłki Siatkowej o prawo zorganizowania turnieju półfinałowego w grodzie Staszica.

– Atut swojej hali, swojego miasta. Tutaj dziewczyny są zgrane i zżyte no i znają swoje boisko, więc to jest duży plus dla nas. Wierzymy w to, że awansujemy jak nie z pierwszego miejsca, to z drugiego – mówi Przemysław Lach, wiceprezes KS Piła.W pilskim turnieju poza gospodyniami wystąpią: KS Marba Sędziszów Małopolski, MKS Silesia Mysłowice oraz AZS AS Uniwersytet Gdański. Sympatycy żeńskiej siatkówki będą mogli śledzić zmagania walczących na parkiecie drużyn w hali przy ul. Żeromskiego w Pile bezpłatnie. Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na trybuny.
– TV Asta przeprowadzi relację “na żywo” ze wszystkich meczów turnieju półfinałowego o awans do 1. ligi siatkówki kobiet. Zaczynamy w piątek o godzinie 17.20, pierwszym spotkaniem. Później w sobotę przed godziną 15.00 – zapowiada Paweł Różycki, dyrektor programowy TV Asta.

Natomiast w niedzielę dwa ostatnie pojedynki. Pierwszy zostanie rozegrany o godzinie 11.30. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu tego meczu na parkiet wejdą pilanki i rozegrają ostatni mecz turnieju z drużyną MKS Silesia Mysłowice. Transmisja z turnieju spowoduje zmiany w ramówce Telewizji Asta. W piątek nie będzie premierowych wydań Informacji i Flesza Chodzieskiego. Nie będzie również transmisji z mszy świętej w niedzielę. Z kolei widzowie Karnetu Kulturalnego spotkają się ze Stanisławem Dąbkiem w poniedziałek, 4 kwietnia, o godz. 20.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group