Kolejny etap rewitalizacji. Czego chcą mieszkańcy?

23.02.2023   Autor: Mateusz Manthai
927---226
Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji Chodzieży. Urzędnicy w specjalnej ankiecie pytają mieszkańców, jak żyje im się w mieście i co należy poprawić.

Ankiety można wypełnić tradycyjnie. Są one rozdawane mieszkańcom przez urzędników. Dla tych, którzy wolą nowoczesne rozwiązania urzędnicy przygotowali możliwość wypełnienia ankiety online za pomocą miejskiej strony internetowej. Chodzieżanie mają w ten sposób pomóc wytypować teren, który miałby zostać zrewitalizowany. To także dobra okazja do wskazania co przeszkadza, a co podoba się mieszkańcom w Chodzieży.

   

– Wydaje mi się, że ulice tutaj bym zrobił. Jak się jedzie z Żeromskiego przez Piekary oczywiście – mówi jeden z mieszkańców. Kolejny podpowiada – Ulica jak się idzie do cmentarza, po lewej stronie. Tyle razy burmistrzowi mówiłem, żeby ten chodnik wymienić, bo po prawej stronie wymienili. A  mieszkanka dodaje – Nic się nie robi na tych ulicach.
Wskazywanie przez mieszkańców terenów do rewitalizacji potrwa do momentu, kiedy urzędnicy zbiorą odpowiednią liczbę informacji, a te pozwolą im ocenić faktyczny stan miasta. Pytań w ankiecie jest sporo i dotyczą różnych dziedzin życia.

– Dotyczące bezpieczeństwa, dotyczące stanu infrastruktury, dotyczące też możliwości korzystania z różnego rodzaju usług, odległości do przedszkola, odległości do szpitala. Wiele pytań takich rzeczowych, aby dać sobie odpowiedź na to, jak się mieszkańcom w Chodzieży żyje – tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.  

Kolejnym etapem będą konsultacje społeczne i spotkania z mieszkańcami. Do tej pory, w ramach rewitalizacji Chodzieży, udało się m.in. odnowić osiedle Żeromskiego i zmodernizować ulicę Strzelecką.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group