Ultramaratończyk chce spełnić swoje marzenie

15.01.2023   Autor: Artur Maras
---50
Niemal 4 tys. złotych w kilka godzin. To efekt zbiórki jaką założył ultramaratończyk z Piły. Jacek Sikorski przeznaczy te pieniądze na spełnienie swojego marzenia. Chce wystartować w tym roku w niezwykle wymagających zawodach Poland Ultra Triathlon. 
 
- Teoretycznie czas składki to było 90 dni, a ja po czterech godzinach już ten temat mam zamknięty, nie powiem byłem mocno wzruszony. Był to dla mnie wspaniały wieczór, ale jest to także dla mnie kop motywacyjny. Czuje się tak jakby te osoby wspierając mnie oczekują teraz, że ja się do tej imprezy odpowiednio przygotuję - mówi Jacek Sikorski, ultramaratończyk, nauczyciel wychowania fizycznego w pilskim Mechaniku.
 
Zbiórkę wsparło 61 osób. To uczniowie Jacka Sikorskiego zachęcili go do założenia zrzutki. Mężczyzna uczy wychowania fizycznego w pilskim Mechaniku. Zebrana kwota wystarczy na wpisowe do Ultra Triathlonu. Jacek Sikorski nie będzie jedyną osobą z Piły, która zamierza sprawdzić się w tym wyzwaniu. Przy okazji startu mężczyzna chce wraz z kolegami zorganizować zbiórkę na cel charytatywny. Sportowcy zastanawiają się jeszcze co to będzie.

Nauczyciel startował już z powodzeniem w ultramaratonach i kilku triathlonach. W ostatnim przypadku sukcesem – jak zaznacza mężczyzna jest już samo pokonanie tej wyczerpującej trasy dla najbardziej wytrzymałych. Zawody odbędą się w sierpniu w kilku lokalizacjach w Polsce. To nie tylko 12 km do przepłynięcia w morzu, ale także niemal 700 km do przejechania rowerem, czyli przez cała Polskę z północy na południe i 95 km biegu w górach. 

fot. archiwum prywatne 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group