Ta wieś dotąd nie miała nazw ulic

27.12.2022   Autor: Mateusz Manthai
746---247
Chodzieska, Przy Stawie czy Rolna – takie ulice pojawią się w Wyszynach. Co ciekawe wieś jak dotąd nie miała... żadnej ulicy. Mieszkańcy posługiwali się jedynie numerami domów. Od nowego roku zrobi się tu bardziej miejsko.  
 
Wyszyny to miejscowość, w której mieszka około 800 osób. Jest tu sklep, szkoła, apteka. Przez wieś prowadzi główna ulica i kilka bocznych dróg. Od 1 stycznia wszystkie będą miały swoje nazwy.  

– Mieszkańcy w większości są zadowoleni. Były też konsultacje społeczne, gdzie ponad 70 proc. mieszkańców było za nadaniem nazw ulic w Wyszynach - mówi Filip Krasnopolski, sołtys Wyszyn. 

I tak w kierunku Chodzieży pojedziemy ulicą Chodzieską, w stronę Czarnkowa Czarnkowską, a do Budzynia Budzyńską. Przy kościele będzie ulica Raczyńskich. Kilka rodzin będzie natomiast mieszkać przy Ogrodowej i Rolnej. Nadanie nazw ulicom nie będzie skutkowało wymianą dokumentów.  
– Nie będzie żadnych działań ze strony mieszkańców. One nie będą konieczne, ponieważ czy odnośnie podatków, czy odnośnie ewidencji, czy spraw związanych z gospodarką śmieciową, mieszkańcy dostaną informację. Nie będzie konieczności wymiany dowodów osobistych - zapewnia Piotr Jankowski, zastępca burmistrza Budzynia.  
 
Mieszkańcy będą musieli jedynie dokonać aktualizacji danych adresowych w bankach czy urzędach. Zmieni się także dotychczasowa numeracja budynków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group