Przed nami solidne ochłodzenie

10.12.2022   Autor: Mateusz Manthai
---
Uderzenie zimy będzie, ale nie w naszym regionie - mówi Kamil Walczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mokry niż z południa Europy przyniesie intensywne opady śniegu na wschodzie kraju. U nas biały puch pojawi się dopiero w poniedziałek i wtorek.  
Do Wielkopolski dotrą niewielkie opady śniegu. Mogą to być symboliczne opady po 1 centymetr. To samo w kolejnych dniach. Sobota, niedziela też nie spodziewamy się w Wielkopolsce silnych opadów śniegu. Na samych krańcach południowo-wschodnich w niedzielę może spaść do 5-6 centymetrów śniegu. Reszta regionu to opady rzędu 1 cm, więc nie możemy tutaj mówić o dużych opadach - tłumaczy Kamil Walczak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 
 
W naszym regionie zrobi się chłodniej. W sobotę temperatura ma oscylować około 0. W niedzielę mróz utrzyma się przez całą dobę. Na termometrach zobaczymy –1 stopień. Więcej śniegu ma się pojawić w poniedziałek i we wtorek, jednak nie będą to silne opady. Spadnie około 5 centymetrów białego puchu. W połowie przyszłego tygodnia gwałtownie się ochłodzi. Temperatura może spaść nawet do –10 stopni w nocy.  
Przeczytaj więcej o: pogoda, kamil walczak, imgw, zima, śnieg,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group