Wałecki basen został zamknięty

28.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
---
Przerwa potrwa od dziś (28 listopada) do co najmniej połowy grudnia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane ze zmianą technologii filtrowania wody. 
 
- Ponieważ chcemy podnosić komfort i warunki, że tak powiem wody. Zmieniamy technologię i wymieniamy złoża basenowe, żeby nie mieć problemu z mikrobiologią, z wynikami jakości i czystości wody. I do tego też będzie zależne ponowne otwarcie. Wiemy na pewno, że złoże wymienimy w określonym czasie - mówi Jan Grzymała, zastępca dyrektora Centralnego Ośrodek Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. 
 
Wyniki badan mikrobiologicznych określą jak długa będzie przerwa. Do tej pory woda była filtrowana przez tzw. frakcje za pomocą żwiru. Natomiast po renowacji, woda filtrowana będzie przez kruszone szkło. Równocześnie z pracami związanymi ze zmianą technologii oczyszczania wody, trwa termomodernizacja budynku basenu. Koszt tych dwóch inwestycji to prawie 2 mln złotych. Pieniądze na realizację prac pochodzą z funduszu rozwoju kultury fizycznej i sportu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group