Gwałcił niepełnosprawnego 8-latka. Dostał 3 lata więzienia

20.11.2022   Autor: Artur Maras
320---
17-latek z Pokrzywnicy miał dwukrotnie zgwałcić swojego 8-letniego niepełnosprawnego kuzyna. Mikołaj G. został skazany na 3 lata i miesiąc więzienia. Pilska prokuratura odwołała się od wyroku uznając go za zbyt niski. Z tego powodu wczoraj ruszył proces przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu.

Koszmar rozegrał się między lipcem, a wrześniem 2018 roku w Pokrzywnicy w gminie Szydłowo. 17-letni Mikołaj G. miał wtedy dwukrotnie zgwałcić swojego niepełnosprawnego kuzyna. Wiedział kogo zaatakować. 8-letni chłopczyk z trudem poruszał się samodzielnie. W dodatku ma problemy z mówieniem. Nie mógł więc swojemu oprawcy ani uciec, ani krzyczeć. Sprawa wyszła na jaw ponad rok temu, po tym jak chłopiec próbował targnąć się na swoje życie skacząc z okna.  
 
Sąd Okręgowy w Poznaniu był innego zdania. W czerwcu zapadł wyrok 3 lat i jednego miesiąca więzienia. To niemal najniższy możliwy wymiar kary. Sąd uzasadniał to m. in. niskim wiekiem sprawcy. Z takim wyrokiem nie zgadzała się pilska prokuratura, która wniosła apelację. 
 
- Naszym zdaniem wyrok, który zapadł w tej sprawie był nadzwyczaj łagodny, ponieważ sąd w tym przypadku, gdzie my przyjęliśmy, że doszło do dwóch przypadków zgwałcenia niepełnosprawnego dziecka, gdzie został tu wykorzystany stosunek rodzinny i to dziecko ufało sprawcy, okoliczności tego czynu, jak podkreślił sąd apelacyjny są bulwersujące. tłumaczy Michał Jopek, prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile  
 
Prokurator domaga się dla Mikołaja G. wyższego wymiaru kary. Obrońca oskarżonego domaga się jego uniewinnienia. Wyrok w tej sprawie poznamy 30 listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group