Ciekawe licytacje na rzecz uchodźców wojennych

14.11.2022   Autor: Redakcja
943---381
Pielmieni, chleb, naturalne kosmetyki, książki i wiele, wiele innych rzeczy można licytować na Facebookowej grupie Pilanie Ukrainie. Zebrane w ten sposób pieniądze są regularnie przeznaczane na kursy językowe dla Ukraińców, którzy w wyniku wojny osiedlili się w Pile. 

Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas, a co za tym idzie poszukiwanie prezentów. Grupa Pilanie Ukrainie wystawia na licytacje żywność - w tym choćby mrożone pierogi z grzybami i kapustą, które z powodzeniem mogą trafić na świąteczny stół. Tu też znajdziecie mnóstwo innych ciekawych rzeczy, które z pewnością nadadzą się na prezenty. A przy okazji pieniądze z licytacji posłużą na cele charytatywne. 

TU ZNAJDZIECIE AKTUALNE LICYTACJE 

Szacuje się, że w Pile przebywa około 3 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy. Większość z nich korzystała lub nadal korzysta z pomocy wolontariuszy zrzeszonych wokół Facebookowej grupy Pilanie Ukrainie. Czasem jednak wolontariuszom potrzebne są pieniądze, choćby na wynajem sali pod organizację nauki języka polskiego dla Ukrainek, czy też materiały potrzebne na inne zajęcia integracyjne. A te odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w Galerii Rezerwat Sztuki przy ul. 11 Listopada. W tym miejscu są też zajęcia z języka polskiego dla uchodźców. 
- Rodziny z Ukrainy, głównie kobiety z dziećmi są naszymi sąsiadami i prawdopodobnie wiele z nich zostanie z nami na długo. Dlatego tak ważne jest byśmy umieli się dogadać. Stąd kursy języka polskiego, ale też zajęcia i warsztaty integracyjne dla ukraińskiej i polskiej społeczności. Na co potrzebujemy pieniędzy? Na farby, kredki, wycinanki i papier, żeby warsztaty dla dzieci i dorosłych były na tyle atrakcyjne, żeby można było choć na chwilę oderwać się od myślenia o wojnie, pozostawionej gdzieś daleko rodzinie i przyjaciołach, stracie domu i dawnego życia - mówi Beata Kubiak, prezeska stowarzyszenia Agama i wolontariuszka grupy Pilanie Ukrainie. 

fot. Pracownia Leshy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group