ZKM w Wałczu przekazał autobus dla miasta partnerskiego

11.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
614---
Niemal 30-letni, ale w pełni sprawny autobus trafi na Ukrainę. Wałecki przewoźnik przekazał dar dla miasta partnerskiego Chocim.  

- Postanowiliśmy jeden autobus przeznaczyć na przewożenie dzieci u nich w Chocimiu tak, cały ich tabor autobusowy, karetki pogotowia, wozy bojowe straży pożarnej zostały tak jakby wcielone na rzecz ukraińskiej armii i tylko dary humanitarne mogą pozostać u nich w mieście i nie będą przeznaczone na cele armii - powiedział Cezary Balewski, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu.


 

Autobus Man ma 29 lat, ale przeszedł pomyśle wszystkie badania techniczne. Został załadowany darami dla mieszkańców ukraińskiego Chocimia. To przede wszystkim środki medyczne, żywność, ale też i materiały budowlane. Dary przekazali wałeccy przedsiębiorcy oraz dwa inne miasta partnerskie Wałcza z Niemiec i z Francji. Autobus odebrał burmistrz Chocimia Andrij Dranczuk. 

Wałecki przewoźnik w przyszłym roku ma otrzymać cztery nowe autobusy elektryczne i w kolejnym roku znów cztery.  

Wałcz na autobusy elektryczne otrzymał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 15 mln zł.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group