Inwestor chce kupić działkę przy lotnisku w Pile. Będą miejsca pracy

19.10.2022   Autor: Artur Maras
---201
Kilkaset nowych miejsc pracy w Pile? Miasto rozmawia z inwestorem, który chce otworzyć działalność obok pilskiego lotniska. I właśnie z branżą lotniczą związana jest ta firma, choć na razie prezydent Piły nie chce zdradzać jej nazwy.  
 
- Rozmawiamy z potencjalnym inwestorem. Czy ten zakup dojdzie do skutku oczywiście zależy od rozmów też na poziomie rządowym. Pewnie dzisiaj nawet inwestor nie jest w stanie dokładnie określić tej liczby, bo start, o którym rozmawialiśmy to jest być może kilkaset miejsc pracy, a w przypadku większych firm za nimi przychodzą ich kooperanci - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Miasto na razie nie chce zdradzać żadnych szczegółów z toczących się rozmów. Firma, która jest zainteresowana kupnem działki przy pilskim lotnisku związana jest z branżą lotniczą. Procedury przygotowawcze potrwają kilka miesięcy.
Piła przygotowuje na tym terenie działki z przeznaczeniem na nową strefę przemysłową. Miasto dostanie na ten cel niemal 60 mln złotych rządowego wsparcia. O tym pisaliśmy TU. 

Za te pieniądze zostanie uzbrojony teren o powierzchni ponad 100 ha. Powstanie m.in. droga, która będzie częścią przyszłej zachodniej obwodnicy Piły łączącej al. Wojska Polskiego z S10.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group