Niemal 60 mln zł dla Piły - ogłosił premier

14.10.2022   Autor: Redakcja
---1018
Niemal 60 milionów złotych dostała dziś Piła - ogłosiła kancelaria premiera. To rządowe pieniądze na sfinansowanie budowy infrastruktury pod strefę przemysłową na pilskim lotnisku.  
 
Przygodzice, Koło i Piła to jedyne samorządy w Wielkopolsce z dotacją z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W sumie rząd przeznaczył 5 mld zł na 52 projekty....   
 
- Zaskoczenie to, że tak mało samorządów z Wielkopolski - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Piła dostała 58 mln 604 tys. zł bezzwrotnej dotacji na przygotowanie strefy i parku przemysłowego przy lotnisku. To sto hektarów ziemi, na których pojawi się.... 
 
- Wszystko to co jest potrzebne do tego, żeby się dostać do działki i te działkę zaopatrzyć we wszystkie niezbędne media: drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizację, te elementy, które są niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorców - wymienia prezydent Piły.  
 
Potencjalni przedsiębiorcy już są. Część z nich jest związana z branżą lotniczą - zdradził prezydent. Ta nowa strefa ma połączyć się z zagospodarowanym terenem w rejonie ulicy Krzywej. To kolejne 50 hektarów ziemi.   
 
- Realizujemy ten program rozwoju stref ekonomicznych, właśnie w szczególności dla was, dla mieszkańców Polski gminnej, Polski powiatowej, wszędzie, w każdym jej zakątku, w każdym województwie, z ogromną nadzieją, wiarą, a nawet pewnością z mojej strony pewnością, że te inwestycje przyczynią się do budowy prawdziwej twierdzy - mówi premier Mateusz Morawiecki. 
 
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych finansuje te przedsięwzięcia w 98 procentach. Samorządy muszą dołożyć dwa procent. To była już piąta edycja tego programu.  
fot. Kancelaria Premiera

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group