100 tysięcy złotych dla najlepszego projektu

01.10.2022   Autor: Mateusz Manthai
750---
Znamy zwycięzcę głosowania na czarnkowski budżet obywatelski. Najwięcej głosów i 100 tysięcy złotych zdobył projekt “Nauka, zabawa, sport i ekologia na terenach przy miejskich szkołach i przedszkolach”.  
W tegorocznym budżecie obywatelskim mieszkańcy Czarnkowa oddali ponad 1000 głosów. Do wyboru były 4 projekty. Zwycięski otrzymał 395 głosów. W przyszłym roku miejskie przedszkola i szkoły wzbogacą się o sprzęt, który pozwoli na rozwój zdolności słuchowych i manualnych najmłodszych.  


 
Zaopatrzenie przedszkoli w nowoczesne zewnętrzne pomoce dydaktyczne. Po konsultacji z dyrektorami zadecydowaliśmy o tym, że w przedszkolu numer 2 stanie ściana do malowania przez dzieci - tłumaczy Krystyna Baryczkowska, autorka zwycięskiego projektu.
 
A także całoroczna ekokuchnia, peryskop i panele muzyczne. W “podstawówkach” dzieci będą mogły skorzystać z rowerków i ławeczek wyposażonych w ładowarki USB. Całość projektu to koszt 100 tysięcy złotych.  
 
Dajemy naszym mieszkańcom do zagospodarowania przestrzeni naszego miasta, nie podpowiadając co w danym miejscu ma powstać, czy co zamierzamy zrobić - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.
 
Jak zapewnia burmistrz, zainteresowanie budżetem obywatelskim z roku na rok wzrasta. Miejskiemu plebiscytowi nie zagroziła nawet roczna przerwa spowodowana pandemią koronawirusa.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group