Wkrótce ruszą remonty dróg w powiecie pilskim

28.09.2022   Autor: Mateusz Manthai
685---226
Modernizacji doczeka się choćby ulica Dworcowa w Osieku i droga łącząca Wiktorówko z Ratajami.  
 
Remonty mają objąć blisko 20 kilometrów dróg powiatowych. Budowlańcy zmodernizują trasy m.in. w gminach Łobżenica, Wyrzysk, Białośliwie i Szydłowo. Drogi zyskają nowe nawierzchnie, utwardzone pobocza i oznakowanie.  

– Są to drogi, których stan techniczny w ostatnich latach, dziesięcioleciach, a nawet dłużej ulegał pewnej degradacji. Naszą rolą jest to, żeby te drogi były przede wszystkim bezpieczne - twierdzi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

W gminie Łobżenica wyremontowane zostaną 3 odcinki: Wiktorówko-Rataje, Witrogoszcz-Dźwierszno i droga do Piesna. Razem około 7 kilometrów. W gminie Wyrzysk najważniejszą inwestycją będzie przebudowa centrum Osieka nad Notecią. Ponadto remontu doczeka się droga do Kościerzyna Wielkiego i fragment trasy z Wyrzyska do Glesna.  
– Zależało nam na tym, żeby te drogi były robione. To się już zaczyna dziać. Dzisiaj będą podpisane umowy. To są ogromne pieniądze, dlatego jakość dróg musi być prawidłowa - mówi Kazimierz Wasiak, przewodniczący rady powiatu pilskiego. 
 
Budowlańcy odnowią także drogi powiatowe w Równopolu, trasy z Nieżychowa do Białośliwia oraz z Jabłonowa do Węglewa, a także z Kotunia do Piły. Wszystkie prace pochłoną kilka milionów złotych i mają zakończyć się jesienią przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group