Porzucek: Albo są kompletnymi nieudacznikami albo sabotują

08.09.2022   Autor: Redakcja
2125---413
Tak poseł Prawa i Sprawiedliwości określił działania samorządowców oraz zarządzających Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pile w sprawie przetargu na modernizację stadionu żuzlowo - piłkarskiego przy ul. Bydgoskiej w Pile. Jednocześnie zapewnia, że członkowie rządu będą "starali się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi zachowanie tych środków dla gminy Piła" - tak powiedział w programie Prosto z mostu na antenie TV ASTA. 

Poseł PiS ocenił, że 95% samorządów dobrze sobie radzi z wydatkowaniem pozyskanych z rządu pieniędzy -Proszę zwrócić uwagę, że dwa dni temu bodajże, powiat pilski rozstrzygnął przetarg, gdzie kosztorysowo mogli dać 15 mln zł na modernizację dróg powiatowych. Udało im się znaleźć oferentów, którzy zaoferowali nieco ponad 14 mln. Łącznie zmieścili się w tej kwocie, a dostali ponad 90% tej inwestycji jako rządowe wsparcie. Gmina Ujście już wiele miesięcy temu rozpisała przetarg na salę w szkole. Poradzili sobie. Podobnie jest w gminie Szydłowo, w Wyrzysku, w Łobżenicy. Co się dzieje, że tylko Piła i Chodzież, czyli miasta gdzie są burmistrzowie, bądź w przypadku Piły prezydent, zamiast zajmować się sprawami samorządowymi, bawią się w ogólnopolską politykę, oni nie są w stanie tego zrobić. Albo są kompletnymi nieudacznikami albo coś sabotują. Nie ma trzeciego wyjścia. Niech odpowiedzą jak to jest możliwe - ocenił poseł. 

Zapytany o możliwość przepadku pieniędzy z Polskiego Ładu na modernizację stadionu zapewnił, że rząd będzie się starać znaleźć rozwiązanie, aby pieniądze na stadion wciąż były do wykorzystania. - Rozmawiałem z panem premierem Mateuszem Morawieckim w piątek, rozmawiałem z ministrami z KPRM-u. Będziemy starali się znaleźć rozwiązanie, takie które umożliwi zachowanie tych środków dla gminy Piła. W jakiej formule? Być może pan premier będzie komunikować to w najbliższych tygodniach - zapewnił Marcin Porzucek

Porzucek o inflacji
Parlamentarzysta był również pytany o wysoką inflację oraz decyzję, choćby jednej z pilskich kawiarni o likwidacji działalności z powodu znaczącego wzrostu kosztów. - Z bezpośrednią pomocą dla przedsiębiorców jest pewien kłopot. Kilkukrotnie kraje unijne były karane za bezpośrednie wsparcie dla firm. Natomiast myślę, że w kontekście wojny na Ukrainie będziemy mogli podejmować działania. Powiedzmy sobie szczerze, to jest po prostu dosypywanie środków z budżetu - powiedział. 
Kiedy kupować węgiel? 
W czerwcu rzecznik rządu Piotr Muller powiedział w jednej ze stacji telewizyjnych, że odradza "w tym momencie kupowanie węgla, bo zaraz będzie tańszy dzięki działaniom rządu". Kilka dni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński apelował o to samo, aby teraz nie kupować węgla. A co rekomenduje Marcin Porzucek? -Mówimy też o tym, żeby nie kupować wszystkiego od razu. Może warto rozważyć kupno trochę teraz. Potem mamy wrzesień, październik, sezon grzewczy skończy się za pół roku. Przez ten czas będą stopniowo napływać do nas węglowodory z różnych krajów świata - skwitował. Jednocześnie posłowi PiS nie jest znane rozporządzenie, które znosi dotychczasowe normy jakościowe dla węgla, którym będziemy palić w piecach. -Po wielu latach robienia wielu kroków do przodu, być może trzeba się przynajmniej zatrzymać, a być może zrobić krok w tył. Z tego prostego powodu, że mamy kryzys energetyczny - dodał.

Poseł o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP
-To jest kompetencja Rady Mediów Narodowych, Podjęli taką decyzję. Myślę, że należy ją uszanować. Dopytywany czy takie decyzje nie zapadają znacznie wyżej, co potwierdza sam Jacek Kurski pisząc na Twitterze, że to decyzja jego środowiska politycznego powiedział: - Nie mam takiego przeświadczenia, tym bardziej że różnie to bywało na przestrzeni ostatnich dekad z prezesami telewizji (...) Uczciwie przyznam, że z Jackiem Kurskim rozmawiałem kilkanaście lat temu, więc nie mam z nim bezpośredniego kontaktu. Natomiast życzę mu jak najlepiej. Myślę, że jego wiedza i doświadczenie będą wykorzystane - skwitował.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group