Seniorze! Nie daj się oszukać

03.09.2022   Autor: Redakcja
---
“Na wnuczka”, “na policjanta”, na “hydraulika”, “na urzędnika”... to tylko niektóre z metod działania oszustów. Najczęściej ich ofiarami padają starsi ludzie, bo wciąż mają wiarę w ludzi. Czasem, zdecydowanie za dużą.  
 
Niby wiedzą, jak się chronić przed oszustami...  
- No trzeba zwracać uwagę komu się otwiera drzwi, czy w sklepie wydając pieniądze, no trzeba być czujnym - mówi Krystyna Lasocka, mieszkanka Czarnkowa.
 
Ale często ta czujność zawodzi. Policjanci przyznają, że to właśnie seniorów najłatwiej jest oszustom omotać.  
 
- Niestety seniorzy mimo tego, że ich bliscy z rodziny mówią, że ktoś został oszukany, nie mniej jednak, sprawcy tak działają na emocjach, że niestety cały czas poddają się i ulegają tym przestępstwom - tłumaczy podinsp. Mikołaj Szydzik, komendant powiatowy policji w Czarnkowie.
 
I nierzadko sporo ich to kosztuje.  

- Ludzie czasem tracą oszczędności życia i trudno takich spotka nie robić, żeby tylko ludzi uświadomić na ile jest to możliwe - mówi Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki.
 
Dlatego w Czarnkowie odbyło się spotkanie policjantów z seniorami. Wszystko po to, by wytłumaczyć im na co muszą zwracać uwagę podczas zakupów w sieci, czy jak się zachować, gdy jakaś transakcja zacznie wzbudzać ich podejrzenia.  
 
- Nieraz jak telefon niezidentyfikowany numer dzwoni, którego nie mam w komórce, no to już mam jakieś obawy - mówi Irena Kolanowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Czarnkowie.
 
A wtedy śmiało seniorzy powinni powiadomić bliskich i z nimi skonsultować ewentualne zakupy. Nie powinni też się bać policji. Dyżurny bez problemu pomoże rozwiać wątpliwości co do uczciwości osoby oferującej swoje usługi.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group