Ligowa kobieca piłka nożna wraca do Piły

02.09.2022   Autor: Redakcja
606---159
W sobotę 3 września na Stadionie Powiatowym w Pile swój pierwszy historyczny mecz ligowy zagrają piłkarki KKP Powiat Pilski. 

Po wielu latach niebytu w Pile grupa pasjonatek pod przewodnictwem Angeliki Śmiechowska-Kieruj przy wsparciu starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego zawiązała Kobiecy Klub Piłkarski. Drużyna rozpocznie swoje zmagania ligowe od najniższej klasy rozgrywkowej, IV-ligi wielkopolskiej. W sobotę o godz. 13.30 na Stadionie Powiatowym pilskie piłkarki rozegrają mecz z drużyną AZS PWSZ Konin. 

W kobiecej IV lidze oprócz drużyn z Piły i Konina wystąpią również: AZS UAM Poznań, Grom Wolsztyn, Słupczanka Słupca, Jarota Jarocin, Lipno Stęszew oraz MKS Kania Gostyń. Najlepsza drużyna awansuje do trzeciej ligi. 
Z kolei męskie pilskie kluby piłkarskie po nieudanej przygodzie w Pucharze Polski wracają do zmagań ligowych. Występujący z lidze okręgowej KP Piła na Stadionie MOSiR-u przy ul. Żeromskiego o godz. 16.00 zmierzy się z beniaminkiem Rożnovią Rożnowo, a A-klasowy MKP Powiat Pilski tego samego dnia o godz. 15.00 zagra na wyjeździe z Sokołem Kościerzyn Wielki

fot. KKP Powiat Pilski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group