Wkrótce II Marsz Równości w Pile

24.08.2022   Autor: Redakcja
1220---275
27 sierpnia druga edycja pilskiego marszu równości. Tym razem pod hasłem “Wszyscy kochamy tak samo” wyruszy z pilskiej Wyspy w sobotę o godzinie 15:00.

Marsz będzie poprzedzony piknikiem, na którym wystawią się organizacje pozarządowe, zajmujące się tematyką osób LGBTQ+. Planowany jest też panel rozmów o transpłciowości. Piknik rozpocznie się o godzinie 13.00 przy scenie w parku na Wyspie.

Po pikniku marsz przejdzie ulicami Piły, aby zamanifestować poparcie dla osób LGBTQ+ oraz dla ich postulatów - m.in. dla równości małżeńskiej, czy dla zmiany przepisów przy korekcie płci. Organizatorzy chcą pokazać, że w Pile mieszkają osoby LGBTQ+ i ich sojusznicy, a samo miasto jest otwarte i kolorowe.

- Nasze miasto jest miastem otwartym. Każdy może przyjść na nasz marsz i przejść się razem z nami ulicami Piły. Wszyscy organizatorzy poświęcili dużo czasu i ambicji, aby ten marsz był jeszcze lepszy. Nie ważne tak naprawdę ile osób przyjdzie. Najważniejsze żebyśmy wszyscy w ten dzień się zjednoczyli i razem się świetnie bawili - mówi Klaudia, współorganizatorka marszu.

- Na co dzień nie okazują sobie uczuć, nie trzymają się za ręce, marsz równości ma za zadanie to zmienić. Pokazać że to nic nadzwyczajnego widzieć parę jednopłciową trzymającą się za ręce. Codziennie mamy paradę osób heteroseksualnych, które nie muszą spoglądać za za siebie czy jest bezpiecznie, aby okazać sobie uczucia - dodaje Dominik, współorganizator marszu. 
Zdaniem organizatorów to ważne, by marsze równości odbywały się nie tylko w dużych miastach.

- Co roku do grona miast organizujących marsze równości dołączają kolejne. W tym roku jest ich już około trzydziestu, niektóre z nich naprawdę nieduże jak np. Gryfino koło Szczecina. To dobry trend. Pokazuje, że poza metropoliami też osoby LGBTQ+ znajdują wsparcie – mówi Kamil, współorganizator marszu. 

Tęczowy korowód przejdzie ulicami: al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego, Okrzei, Staromiejską, 1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, pl. Konstytucji 3 Maja na ulicę 14 Lutego. Rok temu na marszu równości pojawiło się około 300 osób, w tym roku organizatorzy liczą na podobną frekwencję.

Na portalu zrzutka.pl wciąż trwa zbiórka na to wydarzenie. 

fot. i opr. Marsz Równości w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group