Przyjechał rowerem do komendy. Był nietrzeźwy

23.08.2022   Autor: Redakcja
197---663
30-letni mężczyzna przyjechał rowerem do wałeckiej komendy, żeby spotkać się ze swoim dzielnicowym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był nietrzeźwy. 
W niedzielę w godzinach porannych 30-latek przyjechał rowerem do Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, by spotkać się ze swoim dzielnicowym. -Kiedy rowerzysta wszedł do budynku komendy i swoje kroki skierował w kierunku okienka centrum dowodzenia, dyżurny jednostki od razu zorientował się, że mężczyzna jest po alkoholu.  Wiedząc, że przyjechał rowerem postanowił potwierdzić stan jego trzeźwości.  Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Ta jazda będzie go drogo kosztować - czytamy na stronie internetowej KPP Wałcz. 

Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, to mandat w wysokości 2500 zł. Jednak policjanci mogą odstąpić od wystawienia mandatu i skierować wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy kara będzie dużo wyższa - nawet 30 tys. zł, a do tego sędzia może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


W przypadku 30 latka policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

fot. poglądowa Pixabay/jcx516

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group