Michał Kubiak gwiazdą pierwszego Turnieju Deblowego Fundacji Enea 2022

08.08.2022   Autor: Redakcja
739---718
Na kortach tenisowych przy pilskim Aquaparku walczyło 12 par. Zwycięzcami zostali Rajmund Pilecki i Piotr Wyrwicki. Turniej będzie wydarzeniem cyklicznym - już zapowiedział sponsor zawodów.  
 
Nagrody nie były tu najważniejsze. Dla wszystkich uczestników tenis to nie tylko rywalizacja sportowa. To przede wszystkim wciągające hobby. Tym razem lokalni gracze zmierzyli się na korcie z dwukrotnym mistrzem świata... w siatkówce.  
 
- Pan Michał przeniósł te emocje tutaj, to widać. Panowie rekreacyjnie grają, ale ta zawziętość, emocje są takie same - zapewnia Lech Żak, wiceprezes zarządu Enei. 

Michał Kubiak spędza urlop w rodzinnych stronach, dlatego postanowił skorzystać z zaproszenia pilskich tenisistów. Podczas przerwy w sezonie stara się...   

- W wolnym czasie piłki do siatkówki nie dotykać, ale uprawiać różne inne sporty, które pomogą mi się przygotować do sezonu, tenis jest jednym z moich ulubionych sportów na co dzień, lubię w niego grywać i tak jak mówię często gram z ojcem - zapewnia Michał Kubiak, dwukrotny mistrz świata w siatkówce.  
 
Michał Kubiak nie wystąpi w zbliżających się siatkarskich Mistrzostwach Świata. Zakończył swoją reprezentacyjną karierę. Wychowanek UKS Liliput Wałcz i były gracz m.in. Jokera Piła przewiduje, że Polacy wyjdą ze swojej grupy, a później dużo zależeć będzie od szczęścia na parkiecie.  
Przypomnijmy: pierwszy mecz z Bułgarią siatkarze rozegrają 26 sierpnia w Katowicach. Później zmierzą się z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group