Reprezentacja Polski z Piotrem Przygockim piątą drużyną świata!

25.07.2022   Autor: Redakcja
570---446
Piotr Przygocki (KS Futsal Powiat Pilski) zdobył wraz z reprezentacją Polski w futsalu 5. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata. W ostatnim meczu Polacy pokonali po rzutach karnych Argentynę 5:4. 

W czerwcu trener futsalowej reprezentacji studentów Błażej Korczyński powołał Piotra Przygockiego do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Portugalii. Popularny "Piter" na co dzień reprezentuje barwy grającej na zapleczu ekstraklasy ekipy KS Futsal Powiat Pilski. 

Polacy trafili do grupy C, w której zagrali z Czechami i Arabią Saudyjską. Naszym południowym sąsiadom ulegli 4:5, za to z Saudyjczykami wygrali 11:4. Jedną z bramek zdobył Piotr Przygocki. W ćwierćfinale Polacy przegrali z reprezentacja Ukrainy aż 0:7. Pozostała walka o 5. miejsce w turnieju. W niej nasi reprezentanci najpierw uporali się ze Słowacją (4:2), a następnie z Argentyną (2:2, k. 5:4). Ostatni rzut karny pewnie wykonał "Piter".  Z kolei reprezentacja kobiet na tym samym turnieju cieszyła się z 3. miejsca i brązowego medalu. 
Piotra Przygockiego można również zobaczyć na boiskach trawiastych w barwach Noteci Steico Czarnków. Z tą drużyną w ubiegłym sezonie wywalczył awans do IV ligi. 

fot. KS Futsal Powiat Pilski i FISU

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group