Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód. 

24.06.2022   Autor: Redakcja
206---20
PKP pokazało w czwartek 23 czerwca, jak wygląda wypadek kolejowy i praca służb ratunkowych. Żeby uzmysłowić powagę sytuacji, pociąg celowo wjechał w samochód. Było miażdżąco.

Wydarzenie można było oglądać w bezpośredniej transmisji internetowej. PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję informacyjną mającą zwiększyć świadomość dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.
A z tym w Polsce nie jest dobrze. Zaledwie dzień przed pokazem kolejarzy policja poinformowała o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka, który kilka dni temu wjechał swoim bmw na torowisko. Nie zatrzymał się przed przejazdem, a następnie - mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ostrzegających, że nadjeżdża pociąg -  ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tory. Pociąg pasażerski uderzył w bok jego auta. -Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerką opuścili pojazd i uciekli. Policjanci w rozbitym pojeździe ujawnili woreczki z amfetaminą”. Dwie godziny późnej zostali zatrzymani przez dzielnicowych kilka kilometrów od miejsca zdarzenia - relacjonuje policja.
Wróćmy jednak do pokazu PKP PLK. Każdy, kto śledził relację, nie tylko mógł zobaczyć moment uderzenia lokomotywy w samochód, ale także prace służb ratowniczych. Samo uderzenie nie było jedyną częścią wydarzenia, bo kolejarze symulowali także wyłamanie rogatek oraz hamowanie lokomotywy przed pojazdem.

Jednak to właśnie zderzenie pociągu z autem przykuwało największą uwagę. Kolejarze postawili na torach samochód dostawczy. Moment zdarzenia rejestrowało 8 kamer, żeby można było obserwować wypadek z każdej strony. Bus stanął w poprzek drogi, a jadąca lokomotywa wręcz staranowała auto. Uderzyła z wielką siłą i przesunęła pojazd o kilkaset metrów. Z samochodu od razu buchnęły kłęby czarnego dymu. Dodajmy, że pociąg nie jechał wcale szybko.
Rocznie na przejazdach kolejowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. 

Symulację wypadku można zobaczyć w tym miejscu

News4Media/fot. PKP PLK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group