Muzeum w Trzciance z wyróżnieniem

29.05.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

Wyróżnienia w konkursie Izabela 2021 dla Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Placówka odebrała nagrody za działalność naukową i promocyjną.  

 – Tak małe muzeum regionalne staje obok Muzeum Narodowego w Poznaniu, obok dużych muzeów, gdzie całkowicie inaczej wygląda ta praca. Mimo tego tym razem wyróżnienie, ale były lata, kiedy odbieraliśmy nagrody, więc czujemy się naprawdę wyróżnieni i dumni, bo wiemy, ile nas to wszystko kosztuje. To jest konkurs, gdzie ocenia się naszą merytoryczną pracę. Nie bierze się pod uwagę tego, że ja mam taki budżet, a wielkie muzeum ma większy budżet, czy jak wygląda dana instytucja. Ocenia się wartość tych ludzi, którzy tutaj pracują - mówi Elżbieta Wiśnicka, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance

Gala wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. W skład kapituły konkursu wchodzili m.in. dyrektor Muzeum w Wilanowie i profesorowie z uniwersytetów w Krakowie i Toruniu. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej otrzymało wyróżnienie w kategorii działalność promocyjna i popularyzatorska za wydarzenie “Wspominamy was”, czyli koncert upamiętniający dzielnicę żydowską w Trzciance. Placówka dostała także dyplom za działalność wydawniczą za 11 numer Kroniki Ziemi Nadnoteckiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group