Husaria zawita do Złotowa. Będzie turniej

27.05.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---482
Wehikuł czasu w Złotowie. W weekend będzie można przenieść się o 400 lat w przeszłość, w czasy Andrzeja Kmicica i Zagłoby. W mieście odbędzie się turniej husarski, a wśród atrakcji m.in. walki rycerzy. 
 
- Impreza nosi tytuł Turniej Husarski o Ognistą Kulę Andrzeja Karola Grudzińskiego i to jest oczywiście clou. Natomiast sama rywalizacja, gdzie husarze będą mierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach – tak było też historycznie. Husarze oprócz tego, że odbywali tzw. Egzercerunki, czyli ćwiczenia, gdzie uczyli się posługiwania różną bronią, też rywalizowali, co podnosiło ich umiejętności. I ten turniej jest kwintesencją - mówi Dariusz Deja, organizator turniejów husarskich i rycerskich. 
 
Jednak to nie jedyna atrakcja tego w weekendu. Turniej rozpocznie się już w piątek od części teoretycznej i wykładów dotyczących husarskiego wyposażenia, które rozpoczną się w o 17.00 w Zagrodzie Krajeńskiej.  W sobotę o 15.00 inauguracja turnieju na Placu Paderewskiego i odsłonięcie muralu A.K. Grudzińskiego. Godzinę później na półwyspie Rybackim w szranki staną rycerze w ramach turnieju.  
Kolejny dzień, to kolejne pokazy walk na półwyspie, ale już od godz. 12.00. W międzyczasie będzie można korzystać z innych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku w trakcie jazdy konnej, czy wysłuchać koncertu zespołu “Roderyk”, który rozpocznie się o 15.00 w niedzielę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group