Rusza długo wyczekiwany remont Kamiennej

16.05.2022   Autor: Artur Maras
825---507
Główna część remontu ul. Kamiennej na Gładyszewie ruszy w najbliższą środę. Kierowcy muszą uzbroić się od tego dnia w cierpliwość i to na pół roku. Tyle potrwać ma długo oczekiwana przebudowa tej drogi. Na czas remontu ruch będzie prowadzony wahadłowo. 
 
W jak fatalnym stanie od lat jest ul. Kamienna doskonale wiedzą okoliczni mieszkańcy. 
 
- Masakra ilu ludzie remontowało już podwozie w samochodach. Jadąc tutaj wieczorem miesiąc temu, wpadłem w dziurę i urwałem sprężynę i teleskop. Jest niebezpiecznie na tej drodze. Niestety ci co jeżdżą samochodami nie zwalniają i nie szanują rowerzystów. Taka ścieżka bardzo ułatwiłaby życie mieszkańcom - skarżą się kierowcy i cykliści. 

Ulica Kamienna bez ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia?

 
Rozpoczynające się prace nie obejmują budowy ciągu pieszo-rowerowego. Ten - jak zapewnia starosta pilski, który od stycznia zarządza wszystkimi drogami powiatowymi na terenie miasta – w przyszłości jednak powstanie. 
 
- W momencie, kiedy Rada Miasta w Pile uchwali stosowny plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi nam całościowe wykonanie tej inwestycji niezwłocznie do niej przystąpimy. Z resztą można powiedzieć, że już czynimy pierwsze czynności przygotowawcze w tym celu. Mam nadzieję, że będzie to kwestia może nie najbliższych miesięcy, ale może dwóch lat - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

 
Znacznie szybciej, bo w listopadzie skończą się roboty na samej ulicy. Do tego czasu ruch prowadzony będzie wahadłowo. Drogowcy przebudują nawierzchnię drogi i poszerzą ją do 6 m, wymienią chodniki oraz przebudują skrzyżowania z drogami gminnymi.

Nowa droga połączy się z wyremontowanym 2 lata temu odcinkiem Zawada-Piła. Koszt tej inwestycji to prawie 5 mln złotych, z czego 70 procent stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group