Ulica Kamienna bez ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia?

25.03.2022   Autor: Artur Maras
---
Prezydent Piły zarzuca starostwu obniżenie standardów przy przebudowie tej ważnej dla miasta powiatowej drogi. Wicestarosta Arkadiusz Kubich odpowiada z kolei, że droga będzie przebudowana kompleksowo i zgodnie z projektem, winiąc zarazem za brak ścieżki rowerowej miasto.  
 
Prezydent Piły dopatrzył się w przetargu na remont ul. Kamiennej rozpisanym przez powiat, braku części planowanych jeszcze przez miasto inwestycji.  
 
- Zginęły zarówno lampy, oświetlenie, wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, więc te bardzo ważne elementy. Nie do końca też wiadomo co jest pod tytułem “przebudowa nawierzchni jezdni i poszerzenie” bo my mówiliśmy o demontażu całkowitym tego wszystkiego co tu jest i budowy od początku - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Wykonanie dokumentacji na przebudowę Kamiennej zleciło miasto, kiedy jeszcze zarządzało drogami powiatowymi leżącymi na terenie Piły. Od stycznia o wszystkie drogi powiatowe w mieście dba już powiat, który zapewnia, że jednak Kamienna zostanie przebudowana zgodnie z parametrami, które są w projekcie zleconym przez miasto. 
 
- Będą dokładnie takie same, jak wskazane w projekcie, który został wykonany na zlecenie gminy Piła. Projekt, który będziemy realizowali zakłada rozbiórkę istniejącej nawierzchni i budowę konstrukcji drogi, nawierzchni od początku - zapewnia Artur Bąk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile. 
 
Starostwo otrzymało w tym roku ponad 4,6 mln złotych na remont ul. Kamiennej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt remontu to 6,5 mln złotych. Do jutra firmy mogą zgłaszać swoje oferty. Na tym etapie nie powstanie jednak ponad 2-km ciąg pieszo-rowerowy wraz z oświetleniem.  
 
- Oczywiście chcielibyśmy, aby ta ścieżka rowerowa powstała, ale uniemożliwia nam to plan zagospodarowania przestrzennego, który uchwala Rada Miasta Piły i tu właśnie radni głównie Koalicji Obywatelskiej, którzy mają większość w radzie nie zrobili nic, aby ten plan zmienić. A oświetlenie jak wszyscy wiemy należy do zadań własnych gminy - mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. 
 
Wicestarosta zapowiedział, że ścieżka rowerowa na Kamiennej powstanie, ale dopiero po zmianach planu zagospodarowania przestrzennego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group