Wystawa zdjęć Tomasza Pierzgalskiego

10.05.2022   Autor: Redakcja
213---203
Fotografie Tomasza Pierzgalskiego w Galerii Labirynt Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego. Autor zaprasza na wernisaż już w najbliższy czwartek, 12 maja o godz. 18:00.

- Na początku fotografia była dla niego intuicyjną rejestracją rzeczywistości, by w końcu stać się opowieścią, która ważna jest przede wszystkim dla bohaterów kadrów. Odnosi się do ich przeszłości, teraźniejszości i marzeń. Zdecydowanie częściej bohaterkami fotografii są kobiety. Jest miłośnikiem fotografii konceptualnej, opartej na prostym kadrze i późniejszym procesie tworzenia. Zdecydowanie skoncentrowany na idei, odrzuca współczesną tendencję technicznej jakości. W monochromatycznych kadrach, odrzucając kolor, nadaje swoim pracom charakter reportażowy, choć zdjęcia te nie są relacją, a subiektywną wizją - czytamy w zaproszeniu na wernisaż. 
Prace Tomasza Pierzgalskiego można oglądać na jego stronie. 

Wystawie towarzyszyć będą recitale akordeonowe. Wystąpią Błażej Ciepłuch i Dawid Szyszko, uczniowie Andrzeja Czai z Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile.

Wystawę będzie można oglądać do 3 czerwca. Wcześniej należy uzgodnić godziny pod nr tel. 506 081 469. 

fot. Tomasz Pierzgalski 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group