Doceniono Złotów za zrównoważony rozwój

05.05.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---96
Złotów na czwartym miejscu w Polsce w zrównoważonym rozwoju.  Kapituła konkursu, czyli wydział Politechniki Warszawskiej, oceniała 15 wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz dotyczący ochrony środowiska. 
 
- Autorzy tego opracowania tłumaczą, że to jest miernik realizacji strategicznych celów. To jest dla mnie bardzo ważne, bo widzę, że od kiedy zajmuję się samorządem, mało kto zwraca uwagę na zamierzenia dalekosiężne. Takie, które gwarantują stabilność w rozwoju samorządu. Często ulegamy pokusom na drobne przedsięwzięcia, które są ważne z perspektywy przechodnia, ale nie mają ujęcia strategicznego, żeby gwarantować stabilny rozwój. Dlatego też realizowaliśmy markę “Złotów. Wielkopolskie Zdroje”
- mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 
Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oceniał samorządy pod kątem 15 wskaźników. To m.in. wydatki majątkowe, liczba pracujących, bezrobotnych, podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, udział dochodów własnych w budżecie, odsetek radnych z wyższym wykształceniem, czy odsetek osób podłączonych do sieci wodno-kanalizacyjnej. Złotów najkorzystniej wypadł w kategorii liczby podmiotów gospodarczych oraz osób pracujących. Gorzej wygląda wskaźnik migracji ludności, co oznacza, że liczba mieszkańców miasta spadła.  

Złotów w rankingu notuje coroczne awanse – dwa lata zajął 9 miejsce, a rok temu 6.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group