Leśnicy remontują powiatowe drogi

19.04.2022   Autor: Redakcja
543---343
Wkrótce ruszy przebudowa drogi na odcinku Gębice - Wyszyny. Łączy ona powiat czarnkowsko-trzcianeckim z chodzieskim. Generalny remont tego odcinka finansują Lasy Państwowe. Remont będzie kosztował niemal 4 mln zł.  
 
Dziura na dziurze, tak wyglądała do niedawna cała droga łącząca dwa powiaty: chodzieski z czarnkowsko-trzcianeckim. Kierowcy tracili tu koła, dochodziło też do wypadków. Teraz jeden odcinek został już wyremontowany, a wkrótce ruszą kolejne prace.  

- Dzisiaj droga to jest podstawa to jest właściwie okno na świat. Okno, które prowadzi do tego, że region się rozwija gospodarczo - zapewnia Janusz Wielgosz, sołtys Gębic. 
 
Droga ta ma bowiem prowadzić do nowej S11. W efekcie wzrosło zainteresowanie zakupem działek inwestycyjnych w tej okolicy. Fundusz Leśny na remont odcinka drogi powiatowej Gębice - Wyszyny przeznaczył 2,6 mln zł.  
 
- Nie da się inaczej dojechać do tych obszarów leśnych czy też wywieźć drewno, czy też brać udział w akcji gaśniczej pojazdy straży pożarnej muszę tedy dojechać, nie ma innej możliwości, także nam również zależy na tym, by te drogi były w jak najlepszym stanie - przekonuje Damian Szcześniak, nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia. 
 
Dokumentację oraz przetargi przygotowują samorządy w Czarnkowie i w Chodzieży. Jeszcze w tym roku leśnicy wystąpią o dofinansowanie trzeciego – ostatniego odcinka tej drogi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group