Budmax -Stal Polonia Piła gotowa na sezon 2022

04.04.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---

Budmax – Stal Polonia Piła 2022 pokazała się kibicom. Jeszcze nie na torze, a w auli Akademii Nauk Stosowanych w Pile. To właśnie tam odbyła się oficjalna prezentacja drużyny. 

-Ufff, to jest to uczucie - powiedział nam zawodnik Budmax-Stal Polonia Piła Tomas H. Jonasson. Ulgę czują zapewne wszyscy kibice pilskiego żużla. Na powrót Polonii musieli czekać ponad 2,5 roku - właśnie tyle minęło od ostatniego meczu. Prezentacja pokazała zupełnie nowe twarze w zespole, chociaż są wśród nich także te bardzo dobrze znane. -Powrót do Piły to coś fantastycznego. Polonia, miasto, tor, nowy zarząd i kibice są bliscy mojemu sercu. W Pile czuję się świetnie, jak w domu - dodał żużlowiec. 

W ostatnich tygodniach nowy zarząd miał pełne ręce roboty. Dopinanie budżetu, napięty grafik związany z pracami na stadionie, wymiana toru, czy ogólnie, budowa klubu od nowa. -Do spięcia był szereg istotnych kwestii. Podejrzewam, że do pierwszego meczu będziemy to jeszcze dopinać, ale nie obawiam się, że jakiekolwiek problemy nie pozwolą nam wystartować o czasie. To mogę zagwarantować dzisiaj w 100, albo 150% - budżet klubu jest domknięty - zapewnił prezes Robert Sikorski

A według szacunków zarządu ma wynieść ok 2 – 2,5 mln złotych. Oprócz zawodników oraz zarządu, nowy w zespole jest również sztab szkoleniowy. Za wyniki w sezonie 2022 ma odpowiadać duet Waldemar Cisoń – Ryszard Dołomisiewicz. -Nam bardzo zależy na tym, żeby to był zespół wyrównany i przede wszystkim współpracujący ze sobą. Dla mnie słowo “lider” nie funkcjonuje, bo wszystko klaruje się “na roboczo” i to arena sportowa doprowadza do tego, że ktoś albo się wybije, albo jest bardzo silnym wsparciem dla zespołu - powiedział ten ostatni. 

A o tym, kto się wybije i będzie mocnym ogniwem zespołu kibice przekonają się już w najbliższą niedzielę. Budmax – Stal Polonia Piła podejmie Kolejarz Rawicz. Chyba, że na przeszkodzie stanie pogoda. Prognozy na ten tydzień nie wyglądają optymistycznie. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group