Pijana 21-latka wjechała do rowu. Winę na siebie wzięła 19-latka

30.03.2022   Autor: Redakcja
561---439
21-letnia kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Straciła panowanie nad kierownicą i wjechała do rowu. Gdy na miejscu pojawiła się policja wówczas 19-letnia pasażerka wzięła winę na siebie. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Policjanci pilskiej drogówki pojechali na miejsce. W rowie przy ul. Wawelskiej w Pile leżał samochód. Obok stały trzy młode osoby. 19-latka zaczęła opowiadać, że na widok wybiegającej z lasu zwierzyny straciła panowanie nad kierownicą. 

- Po szczegółowym rozpytaniu funkcjonariusze ustalili rzeczywisty przebieg zdarzeń. 19-letnia pilanka była tylko pasażerem, ale chcąc pomóc koleżance przedstawiła siebie w roli sprawcy zdarzenia. Pojazdem natomiast kierowała 21-letnia kobieta, która miała w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Sprawczyni przyznała policjantom, że w domu wypiła alkohol, a następnie wspólnie ze znajomymi wsiadła do samochodu i pojechała się przejechać po mieście. W pewnym momencie straciła panowanie i zjechała do rowu - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.  
Zarówno kierująca, jak i pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latce prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat więzienia. Dodatkowo kobieta odpowie za spowodowanie kolizji, za co może grozić grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group