Jakie temperatury czekają nas w najbliższych dniach?

21.03.2022   Autor: News4Media
836---38
Zaczęła się wiosna. Czy razem z nią termometry za naszymi oknami pokażą wyższe temperatury? Sprawdziliśmy.

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższych dniach będziemy mogli porzucić zimowe ubrania. Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ten tydzień pozostanie pod wpływem słońca i ciepła.

- Rozpoczynający się tydzień pogodowo będzie zbliżony do ostatnich dni. Nadal nad Polską dominować będzie wyż (Wyż Peter), a to oznacza, że będziemy mieli dużo słońca w całym kraju. Oprócz tego, że będzie słonecznie i bez opadów, tydzień zapowiada się z coraz wyższą temperaturą, jedynie poranki mogą być chłodne, zwłaszcza w pierwszej części tygodnia – czytamy w najnowszej prognozie.

W poniedziałek termometry w Polsce wskazywały od 8 do 14 st. C. Najcieplej było na zachodzie, najzimniej zaś – na Podhalu. Warto jednak pamiętać, że noc z poniedziałku na wtorek będzie chłodna, a w wielu częściach kraju nadal mogą pojawiać się przymrozki. 
W Pile na najbliższe trzy dni synoptycy prognozują maksymalnie do 14 st. C. 

We wtorek mieszkańcy południowego zachodu będą mogli cieszyć się prawdziwie wiosenną aurą. Słońcu towarzyszyć będzie temperatura nawet do 17 st. C. Najchłodniej będzie na północy kraju, gdzie termometry wskażą 10-12 st. C. Środa wynagrodzi nam jednak straty, bo według przewidywań synoptyków najniższa temperatura (13-14 st. C.) pojawi się na północnym wschodzie kraju i nad morzem (8-10 st. C.).

Szczęściarze z południowego wschodu zobaczą na swoich termometrach aż 19 st. C. Ostatnie dni tygodnia również nie zaskoczą. Mieszkańcy całej Polski będą mogli delektować się promieniami słońca i temperaturą, która utrzyma się w granicach od 10-11 st. C. na północnym wschodzie, do 17-18 st. C. na zachodzie. Najzimniej będzie nad morzem - minimum 7 st. C. Miejscami pojawią się też chmury, które nie przyniosą jednak opadów ani burz.

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group