Pilski Aquapark będzie rozbudowany. Kiedy?

17.03.2022   Autor: Artur Maras
---470
Pilski Aquapark powiększy się o nową część rekreacyjną. Plan rozbudowy ma dyrekcja placówki oraz urząd miasta, który na realizację pomysłów, szuka pieniędzy.  
 
- Cała niecka będzie zrobiona tak, że będziemy wchodzić z punktu zerowego do 1,60 m. Tam będą gejzery, 12-osobowe wanny do masażu. Będą także fontanny. Przede wszystkim część rekreacyjna. Pomysł powstał taki, aby przerobić squasha na dużą salę fitness, bo jest duże zainteresowanie grup oraz na jedną dużą saunę, aby co jakiś czas robić tam różne pokazy i trzy, cztery małe sauny - mówi Krzysztof Kijak, prezes Aqua-Pil. 
 
Budynek Aquaparku powiększyłby się o nową hale basenową o powierzchni ponad 800 m kw. W niej znajdowałyby się także nowe zjeżdżalnie i wodne atrakcje. Basen zyskałby także nowoczesny system oczyszczania, który nie wymaga filtrów i takiej ilości środków chemicznych. Dzięki nowym systemom aqupark zużywałby o ponad jedną trzecią wody mniej. Po rozbudowie obiekt zyskałby także dodatkową, dużą szatnię.
Na razie jednak to tylko plany. Miasto szuka na ich realizację pieniędzy. Wstępny koszt dobudowania nowej hali basenowej z atrakcjami i pozostałych inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group