Udane starty pilskich zawodniczek w HMP w Lekkiej Atletyce

07.03.2022   Autor: Redakcja
904---415
Susane Lechele (Gwardia Piła) zajęła 8. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w biegu na 400m oraz srebrny medal na tym samym dystansie w równolegle odbywających się Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce (U23). Z kolei Agata Trzaskalska (Gwda Piła) była siódma w pięcioboju. 

Zawodniczka Gwardii Piła wbiegła na metę z wynikiem 54,71 sek. uzyskując ósmy czas w kategorii seniorek. Jednocześnie dało jej to srebrny medal w kategorii zawodniczek do lat 23. Prawdziwe "show" na tym dystansie zrobiły najlepsze sportsmenki w kraju. Wygrała Justyna Święty-Ersetic, które czasem 51,04 sek. pobiła rekord Polski. Droga na mecie zameldowała się dotychczasowa rekordzistka Anna Kiełbasińska (51,20 sek.), a trzecia była Natalia Kaczmarek (51,24 sek.).

W biegu na 60m zabrakło ubiegłorocznej srebrnej medalistki Klaudii Adamek (Gwardia Piła). Podopieczna trenera Romana Marciniaka została żołnierzem zawodowym, jest członkiem Centralnego Zespołu Sportowego Wojska Polskiego i po okresie szkolenia podstawowego tzw. „unitarki” ma lekkie zaległości treningowe i skupia się na przygotowaniach do sezonu letniego, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy oraz Wojskowe Mistrzostwa Świata. Mistrzynią Polski została Ewa Swoboda. 24-latka pobiła również rekord Polski, uzyskując czas 6,99 sek. 
Równie udanie w HMP zaprezentowała się zawodniczka pilskiej Gwdy Agata Trzaskalska. W programie zawodów halowych jest rozgrywany 5-bój. Z kolei na otwartych stadionach panie rywalizują w siedmioboju. Pilska zawodniczka uzyskała rezultat 3220 pkt, co jest nowym rekordem klubu i najlepszym wynikiem jaki kiedykolwiek uzyskała pilska wieloboistka. Dało jej to siódme miejsce pośród najlepszych wieloboistek w kraju.  Z pięciu konkurencji najlepiej Agata startowała  w biegu na 60 m ppł., wygrywając jedną z dwóch serii z rezultatem 9,04 sek., co w przeliczeniu dało jej 902 pkt.


źródło: Gwardia Piła, Gwda Piła, fot. Gwardia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group