W Pile rusza nabór do klas sportowych o profilu siatkarskim

03.03.2022   Autor: Redakcja
165---408
W Pile rusza nabór do klas pierwszych o profilu siatkarskim w szkołach podstawowych. Patronat nad klasami ma Akademia Siatkówki Braci Lach. 
- Założeniem Klas Patronackich ASBL w pilskich szkołach jest szkolenie dziewczynek oraz chłopców od pierwszego etapu szkolenia. Wzorem innych państw chcemy rozpocząć przygodę z siatkówką już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, aby od najmłodszych lat kształtować prawidłowe nawyki ruchowe poprzez gry i zabawy z piłką. Naszym celem jest nauczanie młodych adeptów piłki siatkowej w klasach 1-3 oraz kontynuacja klasy patronackiej w drugim etapie nauczania, czyli w klasach 4-8. Uczniowie będą realizować zajęcia wychowania fizycznego zgodnie z programem nauczania na etapie wczesnoszkolnych (3 godziny lekcyjne po 45 minut tygodniowo) oraz jedną dodatkową jednostkę lekcyjną w ramach współpracy z Akademią Siatkówki Braci Lach. Łącznie tygodniowy wymiar godzin wychowania fizycznego wynosić będzie 4h lekcyjne - powiedział założyciel Akademii Siatkówki, Michał Lach

Nabór prowadzony jest w pilskich szkołach podstawowych nr 6 na ul. Żeromskiego, 11 na ul. Królowej Jadwigi oraz 12 na ul. Lelewela. Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych szkół. 

fot. ASBL Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group