14 Lutego do remontu

23.02.2022   Autor: Artur Maras
---415
Piła chce wyremontować pozostały fragment znajdującej się w centrum miasta ulicy 14-go Lutego. W pierwszej kolejności dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu, o które właśnie się stara.  
 
- Tak naprawdę to przedsięwzięcie jest wpisane do wieloletniej prognozy finansowej. Mamy je zaplanowane do 2024 roku, natomiast jeśli te pieniądze gmina by pozyskała to ta realizacja nastąpi wcześniej i szybciej. Odcinek 14 Lutego, który zamierzamy przebudować to jest fragment od dotychczasowego przebudowania aż do skrzyżowania z ulicą Zygmunta Starego - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piły. 
 
Miasto chce dostać z rządowego programu Polski Ład 2,5 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 3, 2 mln złotych. Plany obejmują nie tylko przebudowę pozostałego fragmentu 14 Lutego i odsłonięcia zabytkowej, przedwojennej kostki brukowej, ale także reorganizację i remont skrzyżowania z ulicą Witaszka.
Na 14 Lutego wrócić ma także ruch autobusowy. Miejski przewoźnik chce nią poprowadzić linię numer 5, której tabor będzie w całości zelektryfikowany co zmniejszy hałas oraz ilość spalin.   
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group