Ukradł palety, by zbudować z nich konstrukcję do uprawy konopi

11.02.2022   Autor: Redakcja
384---426
39-latek ukradł 30 palet. Część z nich spalił, a resztę wykorzystał do budowy domowej plantacji... konopi indyjskich. Zatrzymali go policjanci z Kaczor. 

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 30 drewnianych palet z jednej z firm w Kaczorach. Miejscowi mundurowi wytypowali mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za kradzieże.
- 9 lutego policjanci udali się pod adres zamieszkania podejrzanego i potwierdzili swoje ustalenia. 39-letni mężczyzna przyznał się do kradzieży 30 sztuk drewnianych palet. Sprawca tłumaczył, że wykorzystał je do palenia w piecu swojego domu i nie chciał, aby mundurowi sprawdzili pozostałe pomieszczenia. Policjanci natomiast mając istotne podejrzenia weszli do garażu, gdzie ujawnili domową plantację z czterema sadzonkami marihuany, która była zbudowana m.in. z elementów ukradzionych palet. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli również kilka porcji amfetaminy - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie trzy zarzuty związane z kradzieżą, prowadzeniem uprawy konopi oraz posiadaniem amfetaminy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group