Po feriach nie wróciły na trasę linie BIS

01.02.2022   Autor: Artur Maras
---
Kursowanie autobusów niektórych linii w Pile zawieszone. Miejski Zakład Komunikacji zawiesił linie bis. Ma to związek z nauką zdalną części uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. E-nauczanie potrwa do 27 lutego.  
 
- W dużej mierze przedszkolaki i klasy I-IV są to małe dzieci, które do szkoły są dowożone przez rodziców. Ich oczywiście też nie zostawimy bez możliwości dojazdu. Mówimy o tych nielicznych dzieciach młodszych, które będą chciały do szkoły dojechać. Zasadą linii bis jest dublowanie autobusu linii regularnej, czyli to, że zabieramy np. 2 bis czy 3 bis, nie oznacza to, że autobus nie pojedzie, bo w odległości 2-3 min. po nim jedzie autobus linii regularnej. Więc tak naprawdę wszystkie dzieci do szkoły dojadą - mówi Anna Kujawa, rzecznik prasowy MZK Piła. 
 
Miejski przewoźnik oprócz wszystkich linii bis, zawiesił także kursy linii nr 19 i K. Te dwie ostatnie dedykowane były uczniom SP nr 12 przy Lelewela i SP nr 4 przy Grabowej. MZK wstrzymuje kursowanie tych linii do niedzieli 27 lutego. Od poniedziałku 28 lutego autobusy powinny wrócić na trasę, o ile ministerstwo nie przedłuży nauki zdalnej dla uczniów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group