Wernisaż wystawy Barbary Taterki z Piły

31.01.2022   Autor: Redakcja
640---112
"W oczekiwaniu..." - to tytuł wystawy prac Barbary Taterki z Piły. Na wernisaż zaprasza 2 lutego o godz. 19.00 Regionalne Centrum Kultury. 

Barbara Taterka należy do tych twórców, którzy jako młodzi ludzie nie mieli możliwości zdobycia wykształcenia w zakresie malarstwa. Została najpierw żoną i matką oraz zajęła się pracą zawodową. Jej pragnienie sztuki było jednak tak silne, że w końcu – osiemnaście lat temu – zaczęła uczęszczać na zajęcia plastyczne, najpierw w Domu Seniora, a później w pracowni plastycznej prowadzonej przez Ewę Podolak przy BWAiUP w Pile.

Ćwiczenia rysunkowe z natury i interpretacje dzieł dawnych mistrzów sprzyjały rozwijaniu jej sposobu myślenia o sztuce. Oprócz Ewy Podolak jej nauczycielem był Janusz Argasiński, a od trzech lat jest pod opieką prof. Elżbiety Wasyłyk.
Malarstwo jest jej ogromną pasją i radością życia, co znajduje odzwierciedlenie w rozświetlonych słońcem pejzażach leśnych, ogrodach i łąkach pełnych polnych kwiatów zamkniętych w formacie płótna.

- Oglądając przyrodę, uczymy się pokory. Uzmysławia nam ona nasze miejsce w otaczającej rzeczywistości i sprawia, że z dystansem podchodzimy do naszego życia tu i teraz - napisała w zaproszeniu do wystawy autorka. 

Barbara Taterka od wielu lat uczestniczy w wystawach grupy w BWAiUP oraz działaniach i wystawach zbiorowych i indywidualnych. Organizatorem wernisażu jest Klub „DIALOG”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group