Pilski chór z główną nagrodą w konkursie kolęd i pastorałek

24.01.2022   Autor: Redakcja
618---414
Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga z Piły otrzymał „Złote Pasmo” XVII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022. Konkurs ze względu na sytuację pandemiczną odbył się w formule on-line. 

Do Konkursu Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2022 zakwalifikowało się w sumie 30 zespołów i chórów z całej Polski oraz polski chór na Białorusi.

Konkurs odbył się w kategoriach: chóry akademickie, chóry dziecięce i młodzieżowe, chóry jednorodne, chóry mieszane, chóry parafialne, chóry seniorów i kategoria zespoły wokalne. 

- W dniach 22 – 23.01.2022 roku po przesłuchaniu nadesłanych nagrań konkursowych, przeprowadzono spotkanie jury w składzie: Przewodniczący – prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Marcin Tomczak, prof. UAM dr hab. Andrzej Ryłko, mgr Michał Rajewski, które wyłoniło zwycięzców i nadało „Pasma”. Do ścisłego Finału dostało się 9 chórów parafialnych, z których Złote Pasmo otrzymały
Chór SURSUM CORDA z Kędzierzyna Koźla oraz Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Pile pod dyrekcją: Natalii Karolak -
czytamy na Facebooku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile. 
Był to pierwszy konkurs, w którym pilski chór ewangelicki wziął udział. Chór z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile działa od marca 2013 roku i powstał z inicjatywy proboszcza parafii ks. Tomasza Woli i jest najmłodszym chórem parafialnym w Diecezji Pomorsko–Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP. 

fot. Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group