Zmienne szczęście pilskich drużyn siatkarskich

17.01.2022   Autor: Redakcja
246---204
Ze zmiennym szczęściem grały siatkarskie zespoły z Piły w ten weekend. Zwycięstwo odnotowały siatkarki SPS Volley Piła. Z kolei porażki doznały drużyny KPS Stalpro Joker Powiat Pilski i Klubu Siatkarskiego Piła. 

Siatkarze Jokera rywalizowali z liderem tabeli II ligi MKST Astra Nowa Sól. Jesienią pilanie ulegli po pięciosetowym boju. W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni w Powiatowej Hali Sportowej w Pile liczyli na rewanż. Były emocje i walka, ale niestety rywale okazali się za mocni i wygrali 3:1 (25:18, 25:14, 23:25 i 25:23). Porażka trochę skomplikowała siatkarzom Jokera awans do play off. Cały czas jednak wszystko od nich zależy, ponieważ do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze osiem kolejek. Kluczowymi wydają się mecze z bezpośrednimi rywalami do awansu do play off, czyli Aniołami Toruń (12 marca w Pile) i Orłem Międzyrzecz (19 marca w Międzyrzeczu). W tabeli pilanom brakuje pięciu punktów do Aniołów Toruń, które zajmują drugie miejsce, ostatnie premiowane awansem. 
Ekipa SPS Volley Piła w swoim pierwszym meczu rundy play off III ligi siatkówki kobiet zmierzyła się na wyjeździe z drużyną Volley Turek. Pilanki mimo braku czterech zawodniczek pokonały swoje rywalki 3:0 i są w komfortowej sytuacji przed rewanżem nad Gwdą. Gorzej poszło zawodniczkom Klubu Siatkarskiego Piła. Te uległy na wyjeździe ekipie UKS Kaniasiatka Gostyń 1:3 (17:25, 25:13, 22:25, 18:25). Za tydzień rewanż w Pile. Gospodynie będą musiały wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, bo potknięcie może spowodować koniec marzeń o awansie do drugiej ligi. 

fot. facebook.com/volleypila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group