Ruszyła margonińska komunikacja gminna

14.01.2022   Autor: Mateusz Manthai
684---50
Pierwszy autobus na trasę wyjechał 3 stycznia. Sfinansowana ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trasa łączy kilkanaście miejscowości w pobliżu Margonina.  

W zeszłym roku pilski PKS drastycznie ograniczył liczbę kursów autobusów łączących Margonin z Chodzieżą i Wągrowcem. Pozbawieni samochodów mieszkańcy skarżyli się, że nie mogą praktycznie nigdzie dojechać by coś załatwić. Z pomocą przyszedł urząd miasta w Margoninie. Przy wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych powstała gminna linia łącząca centrum gminy z Lipinami, Kowalewem, Próchnowem i Żoniem.  

Autobus wykonuje 5 kursów dziennie. Bilet na przejazd kosztuje 4 złote. Dotacja z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wynosi 3 złote do kilometra. Gmina dorzuca 50 groszy za kilometr. Do trasy autobusu systematycznie będą dodawane kolejne miejscowości.  
 
– Po otrzymaniu wszystkich zgód i pozwoleń, nasza linia będzie przedłużona do miejscowości Wągrowiec, gdzie coraz więcej młodzieży wybiera naukę w szkołach ponadpodstawowych - mówi Janusz Piechocki, burmistrz Margonina. 

Pierwszy autobus do Wągrowca ma pojechać tuż po feriach. W planach jest także wprowadzenie biletów miesięcznych dla uczniów i uruchomienie specjalnej aplikacji z rozkładem jazdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group