Maria Jaszczyk wyróżniona w konkursie im. Sendlerowej

14.12.2021   Autor: Redakcja
398---99
Maria Jaszczyk - emerytowana nauczycielka i aktywistka z powiatu złotowskiego została wyróżniona w konkursie im. Ireny Sendlerowej. 

Pierwszych laureatów konkursu w 2006 roku wybrała osobiście Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. Pielęgniarka w czasie II Wojny Światowej podjęła próbę ratowania 2,5 tys. żydowskich dzieci. 

- Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” od ponad 10 lat trafia w ręce nauczycieli i nauczycielek, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych, inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej - czytamy na stronie konkursu. Misją nagrody jest wspieranie nauczycieli, którzy w swojej pracy z młodzieżą starają się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także aktywnego zaangażowania na rzecz tych wartości.
Maria Jaszczyk od lat angażuje się nie tylko w wychowanie dzieci i młodzieży, ale też aktywnie działa na rzecz dawców szpiku. Za swoje poglądy wspierające również środowisko LGBT została potępiona przez lokalne duchowieństwo. 

O sprawie pisaliśmy w artykule: Ksiądz odmówił mszy, bo parafianka jest "zbyt tęczowa"fot. Facebook Marii Jaszczyk 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group