Mistrz speedcubingu z Piły

05.12.2021   Autor: AK
---
Piła ma Mistrza Polski Juniorów w układaniu kostki Rubika na czas. 16-letni Szymon Musiał zdobyciem mistrzostwa kończy karierę juniorską w Speedcubingu. Jest jednym z trzech najlepszych zawodników w Polsce.  
 
- Na pewno było trudno zdobyć to mistrzostwo, ale to była głównie walka z samym sobą, bo musiałem stres opanować i układać na swoim poziomie. Ogólnie to byłem jednym z faworytów, więc miałem dużą szansę na wygraną, ale chodziło o to, żeby uspokoić nerwy w każdym ułożeniu i abym układał tak jak potrafię i zrobiłem to. A w przyszłych zawodach będę starał się przyspieszać, na razie jestem jednym z trzech najlepszych zawodników w Polsce i cały czas będę chciał zdobywać kolejne miejsca - zapewnia Szymon Musiał
 
Swoją przygodę zSpeedcubingiem Szymon Musiał rozpoczął trzy lata temu. Zainspirowała go koleżanka z klasy, a dziadek kupił mu kostkę sportową, specjalnie zaprojektowaną w taki sposób, aby było możliwe jak najszybsze jej ułożenie. Szymon na to potrzebuje niespełna 7 sekund, a najlepsi zawodnicy na świecie zaledwie 5. Zdaniem 16-letniego mistrza te dwie sekundy to przepaść, ale zamierza walczyć dalej i wejść do światowej czołówki. Mistrzostwa Polski Juniorów ze względów pandemicznych odbyły się on-line. W zawodach zmierzyło się ponad 200 zawodników z całego kraju.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group