Ledowe latarnie w Trzciance. Będą oszczędności?

26.11.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
539---352
Mleczne szklane kule na trzcianeckich ulicach za chwilę będą tylko wspomnieniem. Właśnie trwa wymiana opraw oświetleniowych w mieście na ledowe. 

– W tym roku sporo tych inwestycji było. Prawie 600 tys. wydała gmina ze swoich środków na budowę nowych punktów oświetleniowych. Przetargi pokazały, że w tej branży przynajmniej jest lepiej niż w pozostałych - mówi Witold Putyrski, zastępca burmistrza Trzcianki. 

I dzięki poprzetargowym oszczędnościom, Trzcianka mogła pozwolić sobie na modernizację oświetlenia już istniejącego. Polega ona na wymianie opraw oświetleniowych ze starych, sodowych i bardzo energochłonnych na oprawy ledowe. W świetle zbliżających się jednak podwyżek cen energii elektrycznej, bardziej niż o oszczędnościach wynikających z mniejszego poboru energii, w magistracie mówi się o szansie na mniej dotkliwą podwyżkę.
Wymiana opraw właśnie dobiega końca i dotyczy 350 latarń w całej Trzciance, a kosztuje ponad 200 tys. zł. Gmina sukcesywnie doświetla także przejścia dla pieszych. Ostatnią taką inwestycją, jest przejście tuż przy Ratuszu. Ta instalacja to koszt rzędu 20 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group